هنگام رزرو یک قرار ملاقات برای ثبت درخواست ویزای شنگن، موارد زیر را به یاد داشته باشید:

متقاضیانی که درخواست ویزای شینگن دارند باید آنلاین ثبت نام کنند. ویزامتریک مدارکی را قبول میکند که قرار ملاقات دارند. مدارک باید تا 3 ماه قبل از تاریخ برنامه ریزی شده ورود به آلمان باشد. برای اطلاع از تاریخ تقریبی تحویل مدارک به ویزامتریک بعد از ثبت نام ، اینجارا کلیک کنید.

مراحل ثبت نام به قرار زیراست:

1) مبلغ 1.900.000 ریال جهت حق سرویس برای هر شخص می بایست به شماره حساب زیر واریز گردد:

  • گیرنده : شرکت رهیاب گذر آرتا
  • SAMAN BANK : شعبه میرداماد
  • شماره حساب : 80981027883031
  • شماره کارت : 6219867000010435

2) متقاضی باید با وارد کردن تاییدیه اطلاعات پرداخت در سیستم وارد مرحله ثبت نام شود. برای دسترسی به صفحه اینترنتی سیستم تعیین وقت شرکت ویزامتریک باید تاریخ تراکنش، شماره پاسپورت، و اطلاعات مربوط به انتقال وجه مطابق با اطلاعات مندرج در رسید بانکی، یک روز پس (ظرف 24 ساعت کاری) از واریز وجه وارد سیستم گردد. در صورتی که متقاضی قادر نباشد اطلاعات پرداخت خود را ثبت کند و یا اینکه پرداخت‌ها از طریق دستگاه خودپرداز و یا بصورت آنلاین انجام شده باشند، متقاضی باید فرم قسمت پشتیبانی در وبسایت را پر کرده و منتظر دریافت پاسخ از طریق ایمیل و یا تماس تلفنی باشد. خواهشمند است رسید پرداخت خود را نیز ضمیمه نمایید. حداکثر 10 نفر می توانند برای هر بار قرار ملاقات درخواست گروهی/خانوادگی وقت بگیرند.لطفا مبلغ مربوط برای این درخواست ها به صورت یکجا پرداخت شود.

3) در مرحلۀ سوم باید اطلاعات شخصی مانند نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد متقاضی یا متقاضیان ثبت گردد.

4) شمارۀ وقت ملاقات (PNR) توسط سیستم پس از ثبت نام برای هر متقاضی صادر و از طریق ایمیل ارسال می‌گردد. همچنین این ایمیل دربردارنده‌ی شماره وقت ملاقات، لینک برای مدارک ضروری، آدرس شرکت ویزامتریک، و روند درخواست ویزا است. شماره وقت ملاقات در ایمیل به صورت یک فایل PDF قابل دانلود و نیز قابل چاپ است.

5) تاریخ و ساعت ملاقات باید با شماره ملاقات (PNR) و در مطابقت با جدول زمانی مشخص شده از سوی سفارت باشد.

6) پس از مشخص شدن تاریخ و ساعت ملاقات متقاضی توسط پست الکترونیک مطلع خواهد ‌شد. همچنین، پیگیری زمان ملاقات از طریق سامانه آنلاین رزرو ویزامتریک با وارد کردن شماره پاسپورت و تاریخ تولد در قسمت‌های مربوطه در صفحه (Appointment Query ) امکان‌پذیر خواهد بود. همچنین در صورت نیاز به لغو کردن زمان ملاقات می‌شود، پیش یا پس از وقت ملاقات، از همین صفحه نسبت لغو آن اقدام کرد. مبلغ 1،900،000 ریال حق سرویس پرداختی پس از صدور شماره وقت ملاقات تحت هیچ عنوان قابل استرداد نخواهد بود. (در صورت لغو وقت ملاقات و یا عدم حضور در وقت تعیین شده)

7) تاریخ و ساعت ملاقات بار دیگر دو روز پیش از وقت ملاقات و از طریق ایمیل به متقاضی یادآوری خواهد شد.

با توجه به حجم زیاد تقاضا و همچنین بهبود روند رسیدگی به پرونده ها به اطلاع میرساند متقاضیانی که در روز مشخص شده بیش از 30 دقیقه از وقت معیین شده تأخیر داشته باشند شرکت ویزا متریک قادر به رسیدگی به پرونده آنان نخواهد بود و بایستی درخواست وقت جدید ثبت نمایند.

لازم به ذکر است که متقاضیان محترم بایستی حداقل 15 دقیقه قبل از زمان معیین شده در محل دفتر ویزا متریک حضور بعمل رسانند.

8) از شما تقاضا می‌شود، در ساعت و تاریخ تعیین شده در دفتر ما حضور داشته و نسبت به آماده کردن تمامی مدارک ضروری اقدام کرده باشید، بنحوی که درخواست شما قابل پذیرش گردد.

9) درخواستهای ملاقاتی که تاریخ آنهاسپری‌شده پذیرفتی نخواهد بود و مبلغ 1،900،000 ریال هزینه سرویس نیز قابل بازپرداخت نخواهد بود.

مراحل انتصاب


سایر مراحل انتصاب

استعلام قرار ملاقات

یک قرار ملاقات را لغو کنید

فرم پشتیبانی از سیستم انتصاب