Візова інформаційна система (VIS)

Система VIS дозволяє країнам Шенгенської зони обмінюватися візовими даними один з одним. Вона спрямована на спрощення процесу подання віз, а також полегшення процедур прикордонного контролю на зовнішніх кордонах Шенгену та підвищення безпеки, у тому числі заявників.

Інформаційна система VIS була введена в дію 11 жовтня 2011 року і була поступово прийнята візовими центрами різних держав-членів Шенгенської зони.

Дипломатичні представництва Німеччини в Україні були приєднані до центральної бази даних VIS 23.06.2015. Відтоді заявники повинні сканувати відбитки пальців.

Після прийняття системи VIS:

  • Заявники повинні особисто бути присутнім при першій подачі заяви на отримання візи для збору біометричних даних, включаючи відбитки пальців і фотографію.
  • Вищезазначені біометричні дані зберігаються в базі даних VIS і доступні протягом 59 місяців, що означає, що заявники не будуть зобов'язані особисто звертатися після першої здачі біометрії.
  • При в'їзді до Шенгенської зони, органи прикордонного контролю можуть провести повторну перевірку особистості мандрівників за допомогою системи VIS.

Всі заявники зобов'язані надати свої біометричні дані в рамках подачі документів на шенгенську візу. Заява на шенгенську візу може бути не прийнята, якщо заявник відмовився надавати біометричні дані і не підпадає під будь-які винятки згідно законодавства ЕС.

Від зобов’язання надавати відбитки пальців звільняються наступні категорії осіб:

  • Діти до 12 років
  • Особи, у яких фізично неможливо взяти відбитки пальців
  • Голови держав та члени національних урядів (а також члени їх офіційних делегацій та їх чоловіки/дружини), якщо вони подорожують з метою офіційного візиту
  • Заявники, які вже надавали відбитки пальців для шенгенської візи/віз протягом останніх 59 місяців

Особиста присутність обов'язкова, тільки особи, які раніше проходили процедуру здачі відбитків пальцівих в німецькій Дипломатичній Місії або будь-якій іншій Дипломатичній Місії країн шенгенської угоди, можуть не бути присутні особисто.

У певних випадках Дипломатична Місія може запропонувати заявникові пройти повторну процедуру зняття відбитків пальців пізніше. Навіть якщо заявники вже надали свої відбитки пальців для отримання Шенгенської візи за минулі 59 місяців, Дипломатична Місія завжди має право вимагати повторно здати відбитки пальців; дана процедура знаходиться виключно в компетенції Дипломатичної Місії, і компанія VisaMetric не несе за це відповідальності.