Шановні заявники!

З 18.11.2021 до Візового ЦентруVisametric будуть допущені винятково заявники, та такі особи мають надати один з наступних документів (стосується лише осіб, які досягли 12 років):

 • Підтвердження повного курсу вакцинації протиCovid-19, з моменту останнього уколу якої пройшло принаймні 14 днів однією з визнаних у країнах ЄС вакциною. Вимагатиметься пред’явленняQR-коду із застосунків «Дія» чиCovidpass, чи книжка щеплень;
 • Докази про одужання від інфекції: позитивний результат ПЛР-тесту, що зроблений мінімум за 28 днів та максимум за 6 місяців до візиту у Візовий Центр;
 • Негативний результат тестування на Covid-19: тестування має бути здійснене у лабораторії шляхом експрес-тестування на антиген (не раніше, ніж за 48 годин) або тестування методом ПЛР (не раніше, ніж за 72 години).

Вище наведені правила не мають винятків. Підтвердження про наявність антитіл, самостійно зроблені тести тощо не визнаються.

Шенгенська віза (період перебування до 90 днів)

Згідно з правилами Шенгену, заявники повинні подати заяву на отримання візи в країну, яка може бути визначена як основний пункт призначення подорожі. Якщо Німеччина не є головним місцем призначення, заявник повинен подати заяву на отримання візи у відповідному дипломатичному представництві.


Новий Візовий Кодекс вступає в дію з 02.02.2020.

Для осіб, які подають заявку на отримання шенгенської візи з цієї дати, серйозними змінами в процесі будуть наступні:
• З 02.02.2020 заявки можна подавати за
шість місяців до початку поїздки. До теперішнього часу заявки можна було подати максимум за три місяці до початку поїздки.
• Заявки слід подавати не менше ніж за
15 календарних днів до початку запланованої поїздки.
• Вартість збору за оформлення візи збільшена з 60 євро до
80 євро. Вартість збору за дітей від 6 до 12 років збільшена з 35 євро до 40 євро. Для громадян України візові збори не змінюються через діючу угоду про спрощення візового режиму.


Шенгенська віза необхідна для перебування у країнах Шенгенської зони (Австрія, Бельгія, Чеська Республіка, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Ісландія, Італія, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швеція та Швейцарія). Загальний період перебування у Шенгенській зоні не має перевищувати 90 днів у півріччя, починаючи з дати першого візиту.

Ви маєте подавати документи на отримання Шенгенської візи до Візових сервіс центрів Посольства Німеччини якщо:

 • Ви потребуєте візу до країн Шенгенської угоди, тобто Ви належите до держави, громадянам якої необхідна віза для в'їзду до країн Шенгенської угоди. Перелік країн Ви знайдете тут.

Інформація щодо безвізового в’їзду громадян України з біометричними паспортами на територію країн Шенгенської угоди

 • Країною Вашого звичайного перебування є Україна. Перебування вважається звичайним, якщо Ви залишаєтеся в Україні щонайменше 6 місяців (наприклад, навчання, робота тощо).
 • Країна призначення подорожі (країна-учасник Шенгенської угоди, у якій Ви перебуватимете найдовше) – Німеччина, або
 • Ви плануєте провести однакову кількість днів у декількох країнах-учасницях Шенгенської угоди, проте Німеччина - перша країна прибуття до Шенгенської зони.
 • Ваша запланована поїздка розпочинається не пізніше, ніж через 3 місяці.
 • Ви не плануєте ні працевлаштування в Німеччині, ні довготривалого перебування.

Зверніть увагу: Будь ласка, зауважте, що Посольство не приймає візові заяви громадян України, які мають своє звичайне перебування за кордоном. Звертайтеся, будь ласка, до компетентного німецького представництва за місцем Вашого звичайного перебування.


Як подати заяву на отримання Шенгенської візи?

Перед поданням:

Процес подання:

 • Перевірка поданих документів та збір біометричних даних відбувається в одному з візових центрів VisaMetric; потім заявки передаються до відповідної Дипломатичної Місії.
 • Оплатіть необхідну суму. (Працівник надасть Вам чек з необхідною сумою, яку необхідно сплатити у касу в гривнях. Оплата буде включати суму всіх платежів у Візовому Центрі.)

Після подання:

 • Ви можете відстежувати вашу заяву на нашому сайті.
 • Під час процесу подачі ви можете замовити доставку паспорта кур'єрською службою. Після того, як ваша заява буде розглянута Посольством / Консульством, ваш паспорт буде доставлений за вказаною вами адресою.