1. Україна / FAQ / Документи

 

1. Що таке Декларація про Зобов'язання (Verpflichtungserklärung)?

Декларація про Зобов'язання “Verpflichtungserklärung” (VE) - це документ, що використовується як доказ забезпечення гарантованими коштами для отримання німецької візи. Підписуючи даний офіційний лист-зобов'язання, родич, друг або бізнес-партнер, який є законним резидентом або зареєстрованою юридичною особою в Німеччині, зобов'язується федеральним органам влади покрити всі витрати на проживання, медичні витрати та витрати на повернення, пов'язані з вашим візитом. Лист-запрошення видається на користь запрошеного, щоб гарантувати його/її витрати на проживання, і слугує доказом у адміністративному провадженні, що вимагають економічні умови, згідно пункту 1 статті 5 Закону про проживання.
Надаючи Декларацію про Зобов'язання (Verpflichtungserklärung), запрошуюча особа приймає обов'язок нести всі витрати, пов'язані з проживанням та витратами заявника. Цю роль може виконувати фізична або юридична особа.

 


 

2. Що таке неофіційний лист-запрошення та як він виглядає? 

Коли ви подаєте візовий запит з метою відвідання родини або друзів, ви маєте надати неофіційне запрошення, написане особою, яка вас запрошує.
Місце проживання, що надане родиною/друзями в Німеччині: супровідний лист від приймаючої особи, виданий не раніше, ніж місяць тому (підписаний та датований), що підтверджує період подорожі та адресу перебування є необхідним до подачі разом з копією біо-сторінки паспорту приймаючої особи або її дозволу на проживання в Німеччині, якщо вона не має громадянства ЄС.

 


 

3. Де я можу знайти розгорнуту інформацію стосовно необхідних  документів?

Інформацію стосовно необхідних документів ви можете знайти на нашому сайті в розділі Необхідні документи.

 


 

4. Яким вимогам має відповідати медичне страхування для подорожі?

Медичне страхування має відповідати наступним вимогам:
ім‘я і прізвище застрахованої особи (згідно даних паспорту);
застрахований період (мінімальним періодом є період першої поїздки до Шенгенської зони);
кількість днів в рамках застрахованого періоду (мінімальною кількістю днів має бути та кількість днів, що означена наданими квитками);
територія покриття (Весь світ або країни Шенгенської угоди);
сума страхового покриття (мінімум 30 000€).

 


 

5. Які додаткові документи надаються у випадку, якщо заявником є неповнолітня особа?

Неповнолітні заявники мають надати ті документи, що внесені до контрольного списку (checklist). Більш розгорнуту інформацію ви можете знайти на нашому сайті в розділі Неповнолітні.

 


 

6. Яким вимогам має відповідати паспорт?

Для візового запиту приймаються лише непошкоджені  та підписані власником паспорти. 
Також, згідно вимог Візового Кодексу, шенгенські візи можуть бути проставлені в паспорти, що відповідають таким вимогам:
- паспорт діє принаймні 3 місяці після закінчення подорожі;
- паспорт виданий впродовж останніх десяти років;
- в паспорті містяться принаймні дві вільні сторінки (для візи).

 


 

7. Якою мовою слід заповнювати візову анкету?

Візова анкета може бути заповнена німецькою або англійською мовою.

 


 

8. Яким чином я можу заповнити візову анкету?

Ви можете заповнити візову анкету  online. Таку анкету необхідно роздрукувати та підписати. Більш розгорнуту інформацію ви можете знайти на нашому веб-сайті в розділі Візова анкета online.