1. Україна / FAQ / До подачі візового запиту

 

1. Чи Visametric видає візи?

Ні, лише Візовий відділ Посолсьтва наділений повноваженнями приймати рішення щодо візового запиту.

 


 

2. Я планую подорож до Німеччини. Чи можу я здійснити візовий запит до посольства іншої країни-учасниці Шенгенської угоди?

За загальними правилами, шенгенська віза надає власнику право подорожувати усіма країнами Шенгенської зони. Якщо ви плануєте відівідати інші країни-учасниці Шенгенської угоди, вам слід подавати візовий запит до Дипломатичної Місії тієї країни, де ви проведете більшу кількість часу.

 


 

3. У яких випадках мені необхідно отримати транзитну візу?

Ви повинні отримати транзитну візу для усіх поїздок, в рамках яких ви подорожуєте до країн, що не є країнами-учасницями Шенгенської угоди, з пересадковим рейсом у Німеччині, а потім залишайтеся на певний час в транзитній зоні аеропорту (не проходячи імміграційний контроль). Лише громадяни наступних країн мають подати візовий запит на візу "Транзит в аеропорту", якщо вони не мають діючої шенгенської візи  чи дозволу на проживання, виданого країною-учасницею Шенгенської угоди: Афганістан, Бангладеш, Демократична Республіка Конго, Ерітрея, Ефіопія, Гана, Іран, Ірак, Нігерія, Пакистан, Сомалі та Шрі Ланка.

 


 

4. Протягом якого часу Консульство опрацьовує мій запит на шенгенську візу?

Час опрацювання запиту та прийняття рішення визначається на розсуд Посольства. Більш детальну інформацію стосовно часу розгляду візового запиту ви можете знайти в розділі нашого сайту Час обробки.

 


 

5.Чи можу я здійснити запит на національну візу в візовому центрі  Visametric?

Ні, візові запити на національні візи подаються виключно до Посольства Німеччини.

 


 

6. Скільки коштує віза?

Вартість шенгенської візи для громадян України становить 35€. Діти до 6 років звільняються від сплати візового збору. Більш розгорнуту інформацію ви можете знайти в розділі сайту "Тарифи".

 


 

7. Що таке однорічна чи баготорічна мульти-віза?

Це шенгенська віза, термін дії якої становить один або більше років (максимум п'ять), і передбачає перебування 90 днів в рамках шестимісячного коридору, з можливістю в'їзду в країну декілька разів. Вона базується на Постанові (EG) № 810/2009, виданою Європейським Парламентом та Радою Європи d / d 13 липня 2009 року, якою затверджено Візовий кодекс Спільноти (скорочено: “Візовий кодекс”)
У пункті 2 статті 24 Візового кодексу зазначено, що багаторазові візи видаються на більш тривалий термін, якщо заявник доводить або демонструє свою потребу часто подорожувати Шенгенською зоною, наприклад, з особистих чи службових мотивів.
Як правило, однорічна чи багаторічна віза може бути видана лише у тому випадку, коли заявник може продемонструвати свою чесність і надійність, особливо щодо використання попередніх віз (пункт 2 статті 24 Візового кодексу).
У будь-якому разі, візова наклейка містить інформацію, що "Тривалість перебування" не може перевищувати "90 днів". Це не є повним строком її дії, але відображає кількість днів, протягом яких особа може перебувати в Шенгенській зоні в рамках шести місяців.

 


 

8. Я отримав невірну інформацію від сторонньої (третьої) особи, яка, заповнивши мою візову анкету, пообіцяла видачу візи. У видачі візи мені було відмовлено, що мені робити?

Ви несете особисту відповідальність за інформацію, що внесена до візової анкети. Якщо вас переконала третя особа, ви повинні вирішити це питання безпосередньо з цією особою.
Будь ласка, надавайте лише правильну та прозору інформацію. Не дозволяйте нікому переконати вас у тому, що «професійно заповнені» анкети надають гарантію отримання візи - ніхто не може обіцяти вам, що ваш візовий запит буде схвалено!

 


 

9. У мене є діюча німецька шенгенська віза, проте в паспорті не залишилося вільних сторінок і я маю подавати запит на нову візу. Що станеться з моєю поточною візою?

За запитом, ви можете перенести німецьку шенгенську візу, відповідно до наявного періоду, безпосередньо в Дипломатичній Місії.