1. Україна / FAQ / Після подачі візового запиту

 

1. У мене запитали ті документи, що не входять до списку, чому?

Посольство  завжди приймає рішення відповідно до кожної конкретної ситуації. Контрольний список (checklist) включає загальну інформацію, що охоплює більшість, але не всі можливі випадки. Отже, може знадобитися документ, що не входить до списку. Це не означає, що віза не може бути видана.

 


 

2. Як я можу перевірити статус візового запиту?

Статус візового запиту ви можете перевірити скориставшись опцією сайту Статус Запиту. Необхідно внести  Barcode-номер та дату народження.

 


 

3. Я надав заявнику лист-запрошення, який містить докази моєї фінансової спроможності. Заяву було відхилено через сумніви щодо готовності заявника повернутися до своєї країни, незважаючи на те, що в моєму листі-запрошенні я гарантував, що особа залишить територію Німеччини, як планувалося.

Лист-запрошення може забезпечити фінансову підтримку заявнику лише під час перебування в Німеччині. Неможливо гарантувати, що заявник залишить країну. Це може бути визначено лише відповідно до конкретної особистої ситуації заявника.

 


 

4. Мені зрозуміла причина відмови проте я все ще хочу відвідати Німеччину. Чи можу я здійснити повторний візовий запит?

Ви завжди можете здійснити новий візовий запит. Записатися на подачу та підготувати необхідні документи. 
 Якщо ви попросили повторно розглянути ваш запит, цей процес буде припинено після подання нового запиту.

 


 

5.  Чи повертаються кошти у разі відмови у видачі візи?

Візовий та сервісний збори не пов’язані  з рішенням по візовому запиту і покривають адміністративні операційні витрати. У разі відмови у видачі візи, кошти не повертаються.

 


 

6. Я знайшов помилку у візі, що мені робити?

Будь ласка, перевірте дані візи під час отримання паспорту та негайно зв’яжіться з уповноваженою особою Посольства Німеччини.

 


 

7.  Я отримав річну візу, кількість днів перебування – «90», кількість в’їздів – «MULT». Що саме це означає?

Така віза надає право перебувати в Шенгенській зоні до 90 днів впродовж шестимісячного  періоду, починаючи з дня першого в’їзду  до Шенгенської зони. Також ви можете багато разів в’їзджати та виїжджати з Шенгенської зони.  Будь ласка, зауважте, що ви не можете компенсувати дні, що   не були використані протягом останніх шести місяців. Як тільки ви використали 90 днів протягом поточного півріччя, ви повинні залишити країну, і ви не зможете повернутися до настання наступного шестимісячного періоду.

 


 

8.  Я отримав візу з одним в’їздом. Чи можу я подорожувати по всій Шенгенській зоні, чи слід залишитися в одній країні?

Один в’їзд стосується перетину кордону Шенгенської зони. Якщо ви подорожуєте з Німеччини до іншої країни Шенгенської угоди, а потім повертаєтеся, це не розцінюється як додатковий в’їзд.

 


 

9.  Я отримав шенгенську візу, видану Посольством Німеччини, що діє 15 днів. Я хотів би провести 10 днів в Німеччині, а до того – 5 днів в Італії.  Чи можливо діяти таким чином?

За загальним правилом, так. Якщо Німеччина буде основною країною слідування, ви маєте змогу  в’їзджати до Шенгенської зони через іншу країну. Прикордонна служба країни, де ви перетинаєте кордон Шенгенської зони, може запитати підтвердження того, що ви дійсно згодом відвідаєте країну, що видала візу. Якщо ви не надасте такого підтвердження, у дозволі на перетин кордону може бути відмовлено.

 


 

10.  Як я можу отримати паспорт?

Коли ваш  паспорт повернеться до візового центру Visametric, ви отримаєте сповіщення у той спосіб, що ви обрали під час подачі візового запиту. Години видачі паспортів ви можете знайти на нашому веб-сайті  або візових центрах Visametric.

 


 

11. Я маю термінову поїздку проте мій паспорт все ще на розгляді  в Посольстві Німеччини. Чи можу я забрати свій паспорт без прийняття рішення?

Можливість витребування документів з Посольства передбачена лише для виключних випадків. Заявникам необхідно звернутися до візового центру VisaMetric для роз’яснення суті питання.